Prečo www stránku aj pre menší biznis?

Prečo www stránku aj pre menší biznis?

Obsah

19 / 100 SEO Score

Oplatí sa investovať do vlastnej web stránky? Túto otázku si kladie nejeden menší biznis.

Prečo je dôležité dnes mať www stránku, nech máš akýkoľvek biznis?

1. Lebo dnes je na internete každý…

V prvom rade je to fakt, že dnes je internet hlavným spôsobom, ako ľudia hľadajú informácie. Už to nie sú inzeráty v novinách, určite nie zlaté stránky a na reklamu v televízii menšie biznisy nemajú. Už vyše 60% Slovákov sa pripája denne na internet. A 90 % z nich na to, aby našli informácie. Čiže to je viac ako polovica Slovenska denne, z ktorých takmer všetci hľadajú nejaké informácie.

A niektorí z nich budú hľadať presne to, čo ponúkaš ty.

Preto je dôležité mať webstránku – ak nie si na internete, strácaš tak veľa potencionálnych zákazníkov.

2. Multimediálna prezentácia tvojej práce alebo služieb

Prečo by mali mať webstránku len veľké korporácie a firmy? Dnes si to môže dovoliť každý – hlavne ak webstránka stojí len niekoľko EUR ako u mňa… Takže za malú investíciu môžeš získať priestor, kde ukážeš ľuďom, čo vieš, čo si už spravil, svoje produkty, skúsenosti a vedomosti. Môžeš si tam nahodiť fotky svojej predošlej práce, môžeš tam popísať svoje skúsenosti, môžeš si tam dať hodnotenia predošlých zákazníkov.

Všetko je to neobmedzené – nie ako na vizitke alebo v reklame v novinách, kde je priestor veľmi obmedzený. Na webstránke sa môžeš prezentovať ako chceš a do akej miery chceš – videá, obrázky, súbory na stiahnutie, certifikáty, hodnotenia zákazníkov a veľa dalších spôsobov.

Je to ľahko zapametateľné – stačí ak ľuďom povieš svoju webstránku a zvyšok si nájdu tam. Nemusíš im dávať vizitky a popisovať čo robíš, poprípade ukazovať nejaké podklady.

3. Reklama zadarmo – umiestnenie vo vyhľadávačoch ako Google, Yahoo alebo Bing

Takmer 70% ľudí používa na vyhľadávanie Google, zvyšok sa delí medzi ďalšie menšie vyhľadávače. Prečo je dôležité byť na dobrej pozícii vo vyhľadávačoch? Je to reklama zadarmo. Ak máš dobre spravenú stránku, tie správne kľúčové slová ohľadom tvojho produktu alebo zamerania, na tých správnych miestach, dobrý a užitočný obsah stránky pre zákazníkov, tak máš šancu sa zobraziť na prvej strane výsledkov vo vyhľadávačoch. A to je tá najlepšia reklama – na prvú pozíciu vo výsledkoch klikne vyše 60% ľudí. Takže čím vyššia pozícia, tým viac ľudí ti príde na webstránku a tým viac zákazníkov získaš.

Ja ti spravím presne takú webstránku – ktorá bude mať potrebné kľúčové slová na tých správnych miestach, tak, aby si sa dostal čo najvyššie vo vyhľadávačoch.

Samozrejme, že to vie už dnes veľa ľudí – takže je o prvé miesta veľká konkurencia a Google ju dáva stránkam, kam už kliká veľa ľudí, stránkam, ktoré už fungujú dlhšie, majú viacej relevantných produktov alebo odkazov a veľa ďalšieho. Takže to nebude zo dňa na deň.

Nečakaj už dlhšie, nestrácaj potenciálnych zákazníkov – za 100 EUR si môžeš zabezpečiť skvelú prezentáciu tvojich služieb alebo produktov, ktorá má šancu sa dostať pred tisíce očí a bude s tebou dlhé roky. Napíš mi a uvidíme, ako môžem pomôcť aj tebe.

Ďalšie články

SEO Audit / optimalizácia obsahu

SEO Audit / optimalizácia obsahu

88 / 100 Powered by Rank Math SEO SEO Score Čo je SEO Audit? Skrátene povedané – jedná sa o úpravy obsahu, nastavenia, štruktúry webstránky a jej spolupráce s externými webstránkami, za účelom zvýšenia jej Google hodnotenia. Toto hodnotenie (Google

Prečítať »

Ahoj! Rýchle info – používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak chceš vedieť aké prečítaj si naše podmienky spracovania osobných údajov.