Zrýchlenie / optimalizácia webu pre lepšie hodnotenie v Googli (PageSpeed)

Obsah

Google a iné vyhľadávače hodnotia pozíciu webstránky v ich výsledkoch aj podľa toho, ako rýchlo sa načítava. Ak je web pomalý, ľudia stratia trpezlivosť a nečakajú kým sa natiahne, preto má vyššiu mieru opustenosti, t.j. návštevníci webu odídu skôr, ako sa načíta jeho obsah – ako si prečíajú o čom je. Google preto pomalé weby zobrazí na nižších pozíciách, aby dal ľuďom informácie z rýchlejších webov prednostne.

Rýchlosť načítavania ovplyvňujú viaceré nastavenia webu:

  • Veľkou mierou k rýchlosti prispievajú obrázky na webe. Ak nie sú optimalizované a komprimované, budú sa načítavať dlho. Často sa stretávam s web dizajnom, kde sa použijú obrázky priamo z fotoaparátu alebo telefónu, ktoré úplne spomalia celý web. Alebo aj keď ich webdizajnér spracuje, ďalšie úpravy neskôr, nové články atď. už robia iní ľudia, ktorí ich neoptimalizujú.

Ja ti zoptimalizujem všetky obrázky + nainštalujem systém, ktorý ich bude optimalizovať sám pri ich nahrávaní. Takže je jedno, či budeš web neskôr upravovať ty alebo niekto iný, či použiješ obrázky priamo z fotoaparátu – stále budú optimalizované.

  • správna konfigurácia načítavania skriptov a css súborov, ich komprimácia a nastavenie expirácie. V skratke – nie všetky časti či funkcie webu sa musia načítavať hneď na úvode. Menšie poupratovanie kódu a nastavení webstránky ďalej zrýchli načítavanie webu.
  • cachovanie – využitie rozšírení a medzipamäte pre ďalšie zrýchlenie webu – napríklad tým, že sa časti webu uložia na počítač návštevníka a preto zobrazujú rýchlejšie, ako keby sa načítavali zo serveru tvojej webstránky
Tieto úpravy a nastavenia ti zaručia lepšie hodnotenie vo vyhľadávačoch a takto zlepšia šance na dosiahnutie vyššej pozície.

OBJEDNAŤ

Pravidelná údržba webstránok

Denné zálohy, pravidelné aktualizácie, sledovanie pozícií v Google (SEO monitoring) a viac..
My dohliadneme na technickú stránku, Vy sa môžete venovať biznisu

Prieskum konkurenčných webstránok

Uvažujete nad novou webstránkou alebo službou? Nebolo by dobré vedieť, koľko návštev získava konkurenčný web? Alebo cez aké vyhľadávania (kľúčové slová a frázy) na weby konkurencie chodia návštevníci? Ktoré sú ich top navštevované stránky (produkty / služby)?

My Vám to zistíme.

Pravidelná údržba webstránok

Denné zálohy, pravidelné aktualizácie, sledovanie pozícií v Google (SEO monitoring) a viac..
My dohliadneme na technickú stránku, Vy sa môžete venovať biznisu

Ďalšie články

SEO Audit / optimalizácia obsahu

88 / 100 Powered by Rank Math SEO Čo je SEO Audit? Skrátene povedané – jedná sa o úpravy obsahu, nastavenia, štruktúry webstránky a jej spolupráce s externými webstránkami, za účelom zvýšenia jej Google hodnotenia. Toto hodnotenie (Google Page Rank)

Prečítať »