SEO Audit / optimalizácia obsahu

Obsah

88 / 100

Čo je SEO Audit?

Skrátene povedané – jedná sa o úpravy obsahu, nastavenia, štruktúry webstránky a jej spolupráce s externými webstránkami, za účelom zvýšenia jej Google hodnotenia. Toto hodnotenie (Google Page Rank) určuje, na akej pozícii vo výsledkoch vyhľadávaní sa tvoj web ukáže.

SEO Audit má dve hlavné vetvy:

  • On-site SEO optimalizácia – zlepšenie všetkého na tvojej webstránke – z technickej ale aj obsahovej stránky
  • Off-site SEO optimalizácia – získanie dobrých spätných odkazov na tvoj web – zo stránok, ktoré Google hodnotí dobre.

Ja sa zameriavam na on-site optimalizáciu. Nastavím ti webstránku tak, aby spĺňala čo najviac možných podmienok a kritérií, na ktoré hľadí Google a iné vyhľadávače pri rozhodovaní na akej pozícii ťa umiestni vo výsledkoch vyhľadávania.

Pre off-site optimalizáciu ti viem niekoho šikovného odporučiť.


ETAPA 1 – SEO analýza a prieskum, vylepšenie obsahu

1. Prieskum – nájdem kľúčové slová a frázy (na základe tvojho hlavného zamerania), ich synonymá, ich štatistiky vyhľadávania, vyberiem tie najvhodnejšie, prieskum konkurencie a ich štatistík + kľúčových slov.

2. Analýza – zistenie aktuálnej pozície vo vyhľadávaniach na vybrané kľúčové slová a frázy, rýchlosti načítavania webu, hustoty kľúčových slov v tvojich textoch. To isté spravím pre tvojich hlavných konkurentov, ktorých nájdem a zanalyzujem.

3. SEO textov a štruktúry webu – zaradenie kľúčových slov do textov a strategických miest webstránky, nastavenie štruktúry obsahu tak, aby vyhovoval Google ale aj ľuďom – a našli to, čo potrebujú.

4. Vylepšenia webu z hľadiska SEO – úprava častí webu, inštalácia rozšírení, ktoré zlepšia výkon tvojej webstránky z hľadiska vyhľadávačov, zrýchlenie načítavania úvodnej stránky a webstránky celkovo (optimalizácia obrázkov a častí webu, systém automatickej optimalizácie obrázkov do budúcnosti, aby sa to nezhoršilo znovu neskôr).

5. Lepšie štatistiky – prepojenie s Google webmaster tools a Google analytics. Aby sme mohli sledovať dopad SEO Auditu na návštevnosť tvojho webu.

6. Ďalšie odporúčania, ako zlepšíš svoju pozíciu – praktické rady do budúcnosti ako dosiahneš vyššie pozície a návštevnosť.

ETAPA 2 – pozorovanie výsledkov, dolaďovanie

7. Analýza výsledkov SEO auditu – porovnanie štatistík a pozície pred SEO auditom a po ňom, ďalšie odporúčania a doladenie
Zaručiť ti špecifickú pozíciu neviem (a nemal by to ani žiadny solídny SEO špecialista sľubovať), pretože to ovplyvňujú aj externé faktory mimo našu kontrolu (vek tvojej stránky, vek stránok konkurencie, externé odkazy na tvoj web a na weby konkurencie a Google rank odkazujúcich webstránok, či maju platenú reklamu na tvoje kľúčové slová atd). Ale viem ti zaručiť zlepšenie dnešnej pozície. To ešte potvrdím po počiatočnej analýze situácie – tvojej webstránky a konkurencie.

SEO ŠTÚDIE - VÝSLEDKY PREDOŠLÝCH PRÁC     –     OBJEDNAŤ
seo audit
aj takto môžu vyzerať štatistiky po SEO audite – postupný a pravidelný nárast

Moje ďalšie služby:

Pravidelná údržba webstránok

Denné zálohy, pravidelné aktualizácie, sledovanie pozícií v Google (SEO monitoring) a viac..
My dohliadneme na technickú stránku, Vy sa môžete venovať biznisu

Prieskum konkurenčných webstránok

Uvažujete nad novou webstránkou alebo službou? Nebolo by dobré vedieť, koľko návštev získava konkurenčný web? Alebo cez aké vyhľadávania (kľúčové slová a frázy) na weby konkurencie chodia návštevníci? Ktoré sú ich top navštevované stránky (produkty / služby)?

My Vám to zistíme.

Pravidelná údržba webstránok

Denné zálohy, pravidelné aktualizácie, sledovanie pozícií v Google (SEO monitoring) a viac..
My dohliadneme na technickú stránku, Vy sa môžete venovať biznisu

Ďalšie články

SEO Audit / optimalizácia obsahu

88 / 100 Powered by Rank Math SEO Čo je SEO Audit? Skrátene povedané – jedná sa o úpravy obsahu, nastavenia, štruktúry webstránky a jej spolupráce s externými webstránkami, za účelom zvýšenia jej Google hodnotenia. Toto hodnotenie (Google Page Rank)

Prečítať »