optimalizacia rychlosti webstranky fiorano - google pagespeed

Optimalizácia rýchlosti webstránky Fiorano.sk – Google PageSpeed 92/100 a 2 sekundy

Obsah

86 / 100 SEO Score

Výhodou dlhodobejšej spolupráce pri tvorbe webstránok je hlavne fakt, že tvoj web už budeme poznať a vieme ho rýchlo a efektívne optimalizovať. Takto prebehla aj optimalizácia rýchlosti webstránky fiorano.sk. Túto webstránku sme vytvorili už pár rokov späť, pomohli sme pri migrácii na lepší webhosting a pri prenose všetkých firemných emailových adries a ich obsahu.

Efektívny a ekonomický prístup pre klienta

Klient nás oslovil s otázkou, čo sa ešte dá spraviť, aby web dosahoval vyššie pozície na Google. Poradili sme pareto prístup 80/20 – čiže sústrediť sa hlavne na 20% prác, ktoré prinesú 80% výsledkov. Takto klient zbytočne neplatí vysokú cenu za práce, ktoré budú mať len malý dopad na návštevnosť webstránky (opačné pareto – 80% nákladov by prinieslo len 20% benefit).

Optimalizácia rýchlosti webstránky

Jedným z najefektívnejších krokov ako zvýšiť šance na dosahovanie výšších pozícií + zvýšiť konverziu webstránky pre klientov, ktorí už sú na nej je jej technická optimalizácia – zrýchlenie rýchlosti načítavania a optimalizácia skriptov a kódu. Takto optimalizovaný web sa správa rýchlejšie pre jeho návštevníkov, čo vedie k vyššej konverzii (ak je návštevník spokojný s tým ako rýchlo sa web načítava, je viac naklonený si z neho niečo objednať) a zároveň takýto web Google zobrazí častejšie / vyššie vo výsledkoch vyhľadávania, takže naň príde viac návštevníkov. Viac návštevníkov + vyššia konverzia = vyší zárobok z webstránky pre klienta.

Webstránky sa pri nepravidelnej optimalizácii časom spomaľujú – pridá sa obsah, ktorý nemusí byť najlepšie pripravený pre internet (napr. obrázky sú zbytočne veľké), aktualizácie komponentov zapnú dodatočné skripty, ktoré web môžu spomaliť.

Preto sme sa pustili do rôznych vylepšení, ktoré sme už za roky práce vychytali, nastavili načítavanie skriptov tak, aby to bolo rýchle ako na PC tak aj na mobiloch. Dnes je veľmi dôležité, aby bola webstránka optimalizovaná pre mobily aj z technickej stránky (teda nie len responzivita, ale aj minimalistický prístup ku skriptom a kódu). Google vie, že počet návštev cez mobil sa každým rokom zvyšuje a bude prevažovať, preto hodnotí takto optimalizované stránky lepšie a zobrazí ich vyššie vo výsledkoch vyhľadávania.

Výsledok optimalizácie

Z predošlých 4.7s rýchlosti načítania webu sme dosiahli dnešné 2 sekundy. Hodnotenie Google PageSpeed pre PC je 97/100 a pre mobil 83/100. Tu platí pareto pravidlo – tieto výsledky sme dosiahli rýchlymi úpravami webu, klienta to veľa nestálo. Ak by sme chceli dosiahnuť vyššie mobilné hodnotenie (zvyšných 20%), trvalo by to oveľa dlhšie a náklady by boli vyššie, no rozdiel v návštevnosti webu by už nebol úmerný nákladom.

Ďalšie články

SEO Audit / optimalizácia obsahu

SEO Audit / optimalizácia obsahu

88 / 100 Powered by Rank Math SEO SEO Score Čo je SEO Audit? Skrátene povedané – jedná sa o úpravy obsahu, nastavenia, štruktúry webstránky a jej spolupráce s externými webstránkami, za účelom zvýšenia jej Google hodnotenia. Toto hodnotenie (Google

Prečítať »

Ahoj! Rýchle info – používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak chceš vedieť aké prečítaj si naše podmienky spracovania osobných údajov.